hızlı erişim tepe hızlı erişim alt
iç sayfa başlangıç

Reklam Yorumları06.09.2010

DDB&CO’DAN Başarılı Reklam TasarımlarıBu sene Kırmızı Reklam Ödülleri yarışmasında dereceye girip, Kıpkırmızı ödülüne layık görülen DDB&Co reklam ajansının, Dank Design markası için yapmış olduğu reklam çalışmaları, sade ve vurucu anlatımıyla dikkat çekmektedir. Marka, ürünlerinin kalitesini vurgulamanın yanı sıra, fiyat indirimini de tüketicilere duyurmak istemektedir. Normalde, başka reklam tasarımlarında elli tane cümlenin, sözcüğün yazıldığı, birbirinden karışık görüntülerin eklendiği, bu tip kampanya reklam tasarımları, DDB&Co tarafından alışılagelmiş şekillerden farklı tasarlanmış.

Markanın yapmış olduğu ve tüketicilere duyurmak istediği indirim olayını, sade, anlaşılır bir şekilde tasarlamışlardır. Birçok reklam çalışmasında görülen, insanları rahatsız eden görüntüler yoktur. Asaleti vurgulayan, güçlü firma ürünü olduğunu anlatan tek ve şık bir görüntü kullanılmıştır. Markanın indirim kampanyası düzenlediğine dair, tüketicilere iletilen mesaj için, ürünün üzerine rakam yazılmıştır. İndirim de eski fiyatının arasından bir rakamın, sanki malzeme veya ürünün yırtılması, çizilmesi veya birinin o rakamı eliyle deforme etmesi sonucu oluşmuş gibi doğal görünmektedir. DDB&Co reklam ajansı, markanın reklam çalışmasında sadece kurumsal logosunu kullanmış ve başka hiçbir cümle, işaret, ibare kullanmamıştır.

DDB&Co'nun Reklam çalışmaları, tüketicilere estetik bir güzellik sunarken, görüntüleri net ve tertemiz vermiştir. Tasarımlar, Kreatif bir çalışmanın ürünü olduğunu da anlatmaktadır. Reklamlar, hem markanın ürününün kalitesini göstermekte, büyük ve güçlü bir firma izlenimini uyandırmakta hem de indirim kampanyasını başarılı bir sadelikle anlatmaktadır. Çalışmalar, insanların duvarlarına asmayı düşünebilecekleri kadar güzel görünmektedir.


iç sayfa bitişi
reklamın tek adresi