hızlı erişim tepe hızlı erişim alt
iç sayfa başlangıç

Reklam Yorumları30.09.2010

‘Doğru İlişkilendirme, Doğru Zaman’ Reklamı Dikkat ÇekiyorSon günlerde Zaman Gazetesinin bir reklamı okurlarının karşısına çıktı. Reklam filmi “kendinize zaman ayırın” sloganını ve ana temasını kullanmaktadır.

Slogan, okurları zaman gazetesini satın almaya davet ederken gerçekten de, günümüzde insanların toplumsal yaşamlarında yaşadıkları temel, vurucu bir sorunu gündeme getirmektedir. Günümüzde insanların ayakta kalabilme mücadelesi, onları oldukça yıpratmaktadır. Artık kimsenin kimseyi dinleyecek, anlamaya çalışacak ne hali ne de durumu bulunmaktadır. Her kişi ancak kendi yaşamsal sorunlarını çözmeye çalışmakta hatta bu konuda, çok ta başarılı olamayabilmektedir. Aslında insanların, çözmeye uğraştıkları sorunların çoğunun, birbirlerini dinleyerek, çevreyi, çevresel koşulları dinleyerek, anlamaya çalışarak çözülebileceğinin farkında bile değiller veya farkındalar ama buna zamanları bulunmamaktadır. Bu sorun gittikçe insanları yalnızlaştırmaya, bireysel yaşamların oluşmasına neden olmaktadır. İnsanların gittikçe yalnızlaşması ise, toplumsal birer varlık olmalarından kaynaklı olarak, bu anlamda pek çok şeyin yokluğundan dolayı da mutsuz olmalarına neden olmaktadır. Pek çok kişi bu sorunu yaşamakta ve bunun acısını çekmektedir.

İşte zaman gazetesinin reklamı, hem bu sorunu gündeme getirmekte, yani tüketicilerin sorunlarına işaret edip dikkatlerini çekmeyi başarmakta hem de tüketicisine çağrıda bulunarak, gazeteyi kendine ayır mesajını vermektedir. Üstelik çok doğru bir zamanlama yaparak reklam filmini tüketicilere sunmaktadır.
 

iç sayfa bitişi
reklamın tek adresi