hızlı erişim tepe hızlı erişim alt
iç sayfa başlangıç

Reklam Yazıları04.05.2015

Şiir Gibi Video Reklamlar AranıyorŞiir Gibi Video Reklamlar Aranıyor

Hedefleme teknolojisindeki gelişmeler, markalar ve reklam ajanslarının daha kesin biçimde hedeflenmiş ve daha küçük çapta kitlelere ulaşmasını mümkün kılıyor. Daha küçük çapta bir kitle, aynı zamanda bu kitleye yönelik belirli bir reklam alanı için reklamcıların birbiriyle daha çok mücadele etmesine de sebep oluyor. Bu yüzden, o alanı herhangi bir biçimde değil de, olası en iyi biçimde değerlendirmenin önemi de artıyor.

Video reklam sektörünün günümüzde mecra üzerine kurulu olduğunu söylemek biraz zor, çünkü video içerik izlenebilecek çok sayıda platform var ve izleyicilerin neye ne kadar dikkat ettiği, neyi ne kadar izlediği reklamın bulunduğu platformdan daha önemli.

Bir başka deyişle, denizde kum, internette video içerik olduğu için hedefleme işin sadece bir kısmını oluşturuyor. Artık video başladıktan sonraki ilk birkaç saniye içinde insanların ilgisini çekebilecek ve izlemek isteyeceği video reklamlar üretmek gerekiyor. Yani video içeriklerin biraz şiir gibi olması, ifade etmek istediğini konsantre ve orijinal bir biçimde anlatabilmesi gerekiyor. Roman gibi uzun uzadıya derdimizi anlatmaya çalışırsak, o video günümüz sosyal medya platformlarının doğasına pek uymayacaktır ve bu tür video reklamların başarısız olma ihtimali eskisine göre daha yüksektir.
 

Bu reklam yazısı ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam yazısıyla ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam yazısına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Yazıları ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar reklam yazısının okurlarının kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr. veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, reklam yazısının konuları ile ilgisiz, kişilik haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf'lerle yazmanızı rica ederiz.
iç sayfa bitişi
neden reklam.com.tr?