hızlı erişim tepe hızlı erişim alt
iç sayfa başlangıç

Reklam Yazıları16.05.2015

İnternet Reklamları ve Kullanıcı Yorumlarıİnternet Reklamları ve Kullanıcı Yorumları

PwC'nin bir süre önce yaptığı bir araştırmaya göre insanların markalara güvenme oranı eskisine göre %62 azalmış. Peki güven bu kadar azalırken bazı firmaların hızlı büyüme oranını nasıl açıklayabiliriz? Güven eksikliğine rağmen bazı firmaların büyümeyi başarmasını PwC şöyle açıklıyor: "Kurumlara ve markalara güven azalıyorsa, sıradan insanlara güven artıyor."

Birçoğumuz birinci elden bu dinamiğin kanıtları durumundayız ve e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken, hatta bir cafeye ilk defa gitmeden önce internetteki kullanıcı yorumlarına bakmışızdır. Amazon, Google ve Etsy gibi firmalar müşteri yorumları bölümünü websitelerine ekleyerek güven oluşturuyor ve böylece normalden daha fazla ürün satabiliyorlar.

Ayrıca, ürün yorumları kullanılarak oluşturulan kampanyalarda da başarı artıyor. Mesela Ogilvy&Mather'ın global medya ajansı Neo@Ogilvy, Bazaarvoice'la birlikte çalışarak müşteri derecelendirmelerinin Google araması sounçlarında görünmesini sağlamış ve böylece evcil hayvan maması satan Friskies'ın ürün sayfalarına organik akışı %29 artırabilmiş.

2014 yılında Paley Media Center ve ShareThis tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bir ürün hakkında çok iyi yorumlar yapılması, alıcı adayının o ürün için daha fazla ödeme yapmasına sebep olabiliyor. Burada, markamızı sosyal medya ekosistemine olabildiğince fazla olumlu derecelendirme ve yorumla dahil edebilmemiz gerekiyor. Bunun için de, sosyal medya platformlarında markamızı seven kullanıcıları olabildiğince çok konuşturmanın ve tüketicilerin markamızla ilgili olumlu deneyimlerini artırmanın yollarını bulmamız gerekiyor. Tabi bunu yaparken de kesinlikle gerçek kullanıcıların gerçek olumlu yorumlarına ulaşmamız gerekiyor.

Bu reklam yazısı ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam yazısıyla ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam yazısına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Yazıları ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar reklam yazısının okurlarının kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr. veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, reklam yazısının konuları ile ilgisiz, kişilik haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf'lerle yazmanızı rica ederiz.
iç sayfa bitişi
reklamın tek adresi