hızlı erişim tepe hızlı erişim alt
iç sayfa başlangıç

Reklam Sohbetleri06.09.2012

Yapımcı Ekrem Çatay Bilinmeyenleri AnlatıyorYapımcı Ekrem Çatay Bilinmeyenleri Anlatıyor

Ay Yapım'ın kurucusu Ekrem Çatay, konuk olduğu televizyon programında, Türkiye'deki dizi filmlerin arka planını anlattı. A Haber kanalında, Selin Ongun'un “Bi Sormak Lazım” isimli programına konuk olan Çatay, dizi sektörünün bilinmeyenlerini konuştu.


Bir işin tutacağına, tutmayanlara bakarak karar vermeyi öğrendiğini söyleyen yapımcı, “Bir iş tesadüfen kötü olabilir ama tesadüfen iyi olmuyor.” dedi. İyisiyle, kötüsüyle dizi film sektörünü kısaca anlatan Çatay, Türk yapımlarının kalitesinin yüksek olduğunu, özellikle Araplar tarafından Türk dizilerinin çok sevildiğini söyledi. Hatta Yunanistan'da yayınlanan Türk dizilerine Yunanca dublaj istemeyen Yunanlılar, dizileri alt yazılı olarak izliyormuş. Bazı Yunanlıların Türk dizilerinin etkisiyle, Türkçe öğrenmeye çalıştığını da sözlerine ekleyen yapımcı, dizi işinde hayatta kalmak için işi iyi bileceksiniz ve şansınız olacak diyor.


Türkiye'de dizi filmler için harcanan sürenin 90 dakika olmasını uzun bulduğunu söyleyen Çatay, bunun tek bir çözümü olduğunu da sözlerine ekledi. Reklam fiyatlarının birim fiyatı yükselirse dizi süreleri kısalır, eskiden olduğu gibi 60 dakikalık diziler izleyebiliriz diyor. Dizi sürelerini uzun olması yapımcıya para kazandırmak yerine para kaybettiriyor diyen yapımcı, 2 ekiple çalışmanın masrafları arttırdığına değindi.
 

Bu reklam sohbeti ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam sohbeti ile ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam sohbetine yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Sohbeti ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.