hızlı erişim tepe hızlı erişim alt
iç sayfa başlangıç

Reklam Sohbetleri08.10.2012

Devrilmekte Olan YayıncılıkDevrilmekte Olan Yayıncılık

MediaCat Dergisi'nin bu ayki sayısında gazeteci ve yazar Prof. Dr. Haluk Şahin ile yayıncılık sektörü konuşuldu. Gazeteler, dergilerin kanını emdi diyen Şahin, devrilmekte olan yayıncılık sektörü ile ilgili soruları cevapladı.


Nokta ve Tempo gibi Türkiye'de yayıncılık sektörünün önde gelen dergilerinin genel yayın yönetmenliğini yapan Haluk Şahin, Türkiye'de gittikçe azalan dergi yayınlarının geleceğini konuştu. 1950'li yıllarda Akis Dergisi ile haber dergiciliğine başlayan Türkiye, 1970'li yıllarda Yankı Dergisiyle tanıştı. 1980'de de Nokta dergisini çıkarmaya başladık diyen Şahin, o dönemlerde haftalık yayın yapan haber dergileri çok tutuyordu diyor. Günümüzde haber dergilerinin öne çıkamamasının sebebini de gazete yayıncılığına bağlayan Şahin, gazetelerin hafta sonları verilen eklerinde yer alan dergilerin, dergi sektörünün önüne geçtiğini söylüyor.


Dijital çağın hayatımıza girmesiyle artık tablet dergi ve gazete döneminin başladığını, gazete yayıncılığının da son yirmi ya da otuz yılına girdiğini düşünen Şahin, 20.yy insanıyım, dijital gelişmeleri yakından takip ediyorum diyor. Kâğıdı, mürekkebi ve kalemi çok sevdiğini, kâğıdın kokusundan vazgeçemeyeceğini vurgulayan Şahin, ilerleyen günlerde daha teknolojik hamleler yapılacağını ve dijital dünyanın daha çok gelişerek tabletlerin bile kağıtlaşacağını düşündüğünü söyledi.
 

Bu reklam sohbeti ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam sohbeti ile ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam sohbetine yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Sohbeti ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.