hızlı erişim tepe hızlı erişim alt

Reklam Kampanyaları12.05.2011

Zorlu’dan Her Nefes Bir Enerji KampanyasıZorlu’dan Her Nefes Bir Enerji Kampanyası

Zorlu Enerji Grubu, rüzgar enerjisine yaptığı yatırımların yanı sıra, Türkiye'de yenilenebilir enerji hakkında bilinç oluşturmak amacıyla yeni bir kampanyaya imza attı.

Kampanya kapsamında sadece rüzgar enerjisi ile çalışan ilk web sitesi de yaratıldı. www.hernefesbirenerji / www.exhaleenergy.com sitesi, insan nefesinin rüzgar kaynağı olarak kullanılması ve birleşen birçok nefesin güçlü bir rüzgar oluşturması fikrinden hareket ederek hayata geçirildi.

Siteye giren kullanıcılar bilgisayarlarının mikrofonunu ya da web kameralarını kullanarak nefeslerini veriyorlar. Site verilen bu nefesle birlikte açılıyor ve rüzgar tribünleri dönmeye başlıyor. Dağılan bulutların ardından ışıklar yanıyor. Böylece verilen her nefes enerjiye dönüşerek birikiyor ve ihtiyacı olan okulların yıllık elektrik harcamaları karşılanıyor.

Zorlu Enerji'nin “Her Nefes Bir Enerji” projesini duyurmak ve yenilenebilir enerjiye dikkat çekmek amacıyla bir de reklam filmi hazırlandı.

Reklamveren: Zorlu Enerji Grubu

Reklam Ajansı: BİG/WDO LAB

Kreatif Direktör: H. Öner Şahin

Yaratıcı Grup: Taylan Yapıcı, Ümit Kitapçıgil, Hale Yılmaz, Hasan Görkem Çiftçi, Gizem Göker, Cem Mirkelam, Sevkan Arıburnu

Sosyal Medya Uzmanı: Hale Yılmaz, Selin Kardaş

Müşteri Direktörü: A. Barış Uysal

Müşteri Temsilcisi: Aslı İzanKampanya ile ilgili videoFlash playerı yüklemeniz gerekmektedir.
Bu reklam kampanyası ile ilgili yapılan yorumlar

Eda Kalender

05.08.2011
İyi günler Sayın Yetkili, Benim sorum reklam ile ilgili değil de projenizle ilgili. Bu nefesimizle sağlanan rüzgar enerjisinden bahsediliyor ve okulların aydınlatılması söz konusu. Sanal bir durumdan gerçeğe dönüşme nasıl oluyor bilgilendirirseniz sevinirim. Enerji Mühendisliği yüksek lisansımı yeni bitirdim. O nedenle proje hakkında teknik anlamda bilgi alabilir miyim?


Bu reklam kampanyasına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Kampanyası ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.
neden reklam.com.tr?