hızlı erişim tepe hızlı erişim alt

Reklam Kampanyaları22.07.2011

Moma Propaganda’nın Cannes Ödülleri İptal EdildiMoma Propaganda’nın Cannes Ödülleri İptal Edildi

Cannes Lions Uluslar arası Yaratıcılık Festivali ve Moma Propaganda São Paulo Brezilya arasındaki tartışma, ajansa verilen iki ödülün festival organizatörleri tarafından iptal edilmesiyle sonuçlandı. Adweek, her iki ödülün de iptal edilme gerekçesinin ajansın Kia tarafından şikayet etmesi olduğu açıklandı. Buna göre Kia, Cannes Lions Organizasyonu'na yaptığı başvuruda reklamın marka tarafından hiçbir zaman onaylanmadığını bildirdi.

Basın kategorisinde gümüş aslan, açıkhava kategorisinde de bronz aslan kazanan ödüllerin iptal edilmesiyle ilgili olarak festival CEO'su Philip Thomas da bir açıklama yaptı. Thomas, festival kurallarına göre, yarışmaya müşteriler tarafından ödeme yapılan işlerin katılabileceği şartı olduğunu ve ajansın bu konuda kendilerine ispat sunamadığı için ödüllerini iptal edildiğini açıkladı.

Moma Propaganda Kia tarafından üretilen klimalara yönelik olarak hazırladığı reklam dizisinde, klimaların soğutma özelliğine dikkat çekmek amacıyla, klimalı ve klimasız ortamda bir kız öğrenci ile erkek öğretmeni iki farklı şekilde resmetmişti. “İki tarafta farklı sıcaklık var” sloganını kullanan ikinci reklam serisinde de pornografiye yakın bir anlatım kullanılmış, pek çok uzman tarafından saldırgan ve rahatsız edici bulunan reklamlar, Hakan Kalafat tarafından Bianet'te de “Hikaye pedofili çağrışımı yapıyor” cümlesiyle yorumlanmıştı.

Bu reklam kampanyası ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam kampanyası ile ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam kampanyasına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Kampanyası ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.
reklamın tek adresi