hızlı erişim tepe hızlı erişim alt

Reklam Kampanyaları25.01.2011

Koska'dan Yeni KampanyaKoska'dan Yeni Kampanya

Kökleri 1907 yılına kadar dayanan KOSKA, yeni logosu ve televizyonda yayınlanan reklam filmi ile tüketicilerin karşısına çıktı. Tahin pekmez ikilisinin kullanıldığı reklam filmi ile hem çocuklara bu besini daha çok sevdirme, hem de sevenlere ürünü hatırlatma amacı taşıyor. Kampanya ile hedeflenen de ailelerin kahvaltı sofralarında daha fazla yer almak. Amaca uygun olarak bir çocuk oyuncunun kullanıldığı filmde aynı zamanda ürünün %100 doğal olduğuna da vurgu yapılıyor.

Markanın yeni logosunda yazı karakteri aynen korunuyor ancak, “O” harfi içerisine bir nazar boncuğu yerleştirilmiş. Bu nazar boncuklarına reklam filminde de dikkat çekiliyor. Firmanın kuruluş tarihi olan 1907 de bundan böyle marka logosunun altında kullanılacak. Böylece markanın sahip olduğu tarihsel değer de sürekli olarak vurgulanacak.

KOSKA, helvadan lokuma, diyabetik tatlılardan organik ürünlere kadar oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahip bir marka olsa da reklam kampanyasında geleneksel bir tat olan tahin – pekmez kullanılması markanın bir asrı devirmiş köklü geçmişi ve hem geleneksel hem de modern tatları, gelişen üretim ve kalite anlayışı ile üretmesi. Yapılan logo değişikliğinin nedeni ise, 29 yıl önce KOSKA markasını kullanım hakkı olan kardeşlerden birinin ortaklıktan ayrılarak, aynı isimle üretime devam etmesi ve tüketicilerden gelen talepler. KOSKA Yönetim Kurulu Üyesi Emin Dindar, üretimleri farklı olsa da aynı adı taşıyan bu iki markanın ayrışması amacıyla böyle bir değişiklik yapmak istediklerini söylüyor.

KOSKA Türkiye'de kurumsal markalaşma açısından başarılı olmuş önemli ve köklü şirketlerden birisi. Gıda alanında korunması sürekli değişen ve gelişen kaliteyi hedefleyerek, aynı zamanda tüketici taleplerine yönelik olarak da çalışmalarını sürdürüyor. Markanın reklamları Gerilla Ajans tarafından hazırlandı.
 Kampanya ile ilgili videoFlash playerı yüklemeniz gerekmektedir.
Bu reklam kampanyası ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam kampanyası ile ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam kampanyasına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Kampanyası ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.
neden reklam.com.tr?