hızlı erişim tepe hızlı erişim alt

Reklam Kampanyaları24.03.2011

IKEA'nın Eve Dönmek İsteyen Ailesi Sevilerek İzlendiIKEA'nın Eve Dönmek İsteyen Ailesi Sevilerek İzlendi

Son dönemde yayınlanan reklam kampanyaları arasında en fazla sempati toplayan TBWA/ISTANBUL tarafından IKEA için hazırlanan reklam kampanyası oldu. Kampanya IKEA ile döşenmiş olan bir evin verdiği keyif üzerine kurgulanıyor.

Kampanya sloganı “Eviniz IKEA ile döşenmişse hemen eve dönmek istemeniz çok doğal”. Slogana uygun olarak yaratılan IKEA ailesi biran önce evlerine dönmek için dışarıdaki aktivitelerinde oldukça hızlı hareket ediyorlar. Kampanya iki farklı televizyon reklamıyla ekrana geldi.

IKEA ailesini birinci filmde bir restoranda, ikinci filmde ise bir piknikte izledik. Zamandan kazanmak için iki eline aldığı tavuk parçalarını çocuklarına uzatan anne ve ardından çocukların bir lokmada bunları yediğine dair duyduğumuz ses efekti, piknikte sadece bir kez ip atlamak gibi aktiviteler oldukça eğlenceliydi. Ancak kampanyanın asıl mesajını veren hızlı yapılan bu işlerin ardından eve dönüldüğünde zamanın yavaşlamasıydı. IKEA böylece her iki reklamda da mesajı olabilecek en sempatik şekilde seyirciye aktaran bir kampanyaya daha imza atmış oldu.

Reklamveren: IKEA

Reklam Ajansı: TBWA\ISTANBUL

Yönetmen: Volkan Karakaşoğlu

Mecra: Televizyon, Basın, AçıkhavaKampanya ile ilgili videoFlash playerı yüklemeniz gerekmektedir.
Bu reklam kampanyası ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam kampanyası ile ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam kampanyasına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Kampanyası ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.
reklamın tek adresi