hızlı erişim tepe hızlı erişim alt

Reklam Kampanyaları09.02.2011

IKEA - Hayatta KalkmamIKEA - Hayatta Kalkmam

IKEA yeni bir interaktif reklam kampanyası ile karşımızda, Hayatta Kalkmam. Klasik tarzda (televizyon, radyo, banner vs..) bize sunulan çoğu reklamın aksine, interaktif medyalar ve mecralar kullanılarak hazırlanan reklamlar bize ayrı bir keyif katmakta. IKEA'da bu konuda doğru bir işe adım atarak internet üzerinde yeni bir alan adı ile flash tabanlı bir mikro siteyle reklam kampanyasına başladı.

Siteyi ilk açtığımızda internet üzerinden arkadaşı ile konuşan Zeynep, bir yandan yeni aldığı koltuktan ne kadar çok memnun olduğunu ve üzerinde oturmaktan keyif aldığını söylerken, diğer yandan arkadaşı ile akşam için planlar yapmakta. Fakat ne olursa olsun, IKEA'dan aldığı yeni koltuktan hiçbir şekilde kalkmıyor, "hayatta kalkmam!". İlk izlenim olarak Zeynep'in koltuktan kalkmıyacağını anladıktan sonra, açılış sayfası ile Zeynep'in salonuna misafir oluyoruz.

Salon izleniminde interaktivitenin dahil olması ile birlikte hem Zeynep'i yerinden kaldırmaya çalışıyoruz hem de salonda bulunan mobilya ve aksesuarların IKEA'dan alındığını öğreniyoruz. Zeynep koltuğundan hayatta kalkmazken, çevresinde bulunan mobilya ve aksesuarlarla etkileşim içine girip daha yakından tanıyabiliyoruz. Burada bir "doğrudan pazarlama" örneği olarak hem eşya hakkında bilgi alırken hem de fiyatlarını da öğrenmiş oluyoruz. Bütün bu olanların esprili bir şekilde yaşanması, IKEA markasına arka planda sempati kazandırdığı gibi aynı zamanda mecra sayesinde keyifli ve eğlenceli bir biçimde ürünleri yakından inceleyebiliyoruz.

Kampanya çerçevesinde katılımın artması için ayrıca bir çekiliş düzenleniyor ve kazanana Zeynep'in "hayatta kalkmadığı" koltuk armağan edilecek.

Reklamveren : IKEA
Reklam Ajansı : C-Section
Site Adresi : http://www.hayattakalkmam.comKampanya ile ilgili görselIKEA - Hayatta Kalkmam
Bu reklam kampanyası ile ilgili yapılan yorumlar

zeynep polat

09.01.2011
ıkea 'ya sesleniyorum :) lütfen beni seçin o kadar çok oynadımki bu koltuğu kazanmak için:D 5 kişiden biri ben olmak istiyorum :)


Bu reklam kampanyasına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Kampanyası ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.
reklamın tek adresi