hızlı erişim tepe hızlı erişim alt

Reklam Kampanyaları23.02.2011

Ford'tan İngiltere'nin İlk 3D Açıkhava Reklam KampanyasıFord'tan İngiltere'nin İlk 3D Açıkhava Reklam Kampanyası

Ford ürettiği Grand C-Max modelini tanıtmak için açıkhava reklam kampanyası başlatıyor. Kampanya İngiltere'nin 3D görüntü teknolojisinin kullanıldığı ilk Açıkhava reklam kampanyası olma özelliğini de taşıyor. Kampanya Ogilvy & Mather tarafından yaratıldı ve prodüksiyonu Grand Visual, planlaması ise Mindshare ve Kinetic tarafından gerçekleştirildi. Reklamlar JCDecaux Innovate'in alışveriş merkezlerindeki ekranlarında yer alacak.

Kampanyada 7 koltuğa sahip Ford Grand C-Max otomobillerinin minyatür sanal modelleri 3D teknolojisi ile ekrana yansıtılıyor. Dışarıda doğal hareketi algılayacak şekilde konumlandırılmış Panasonic D-Imager kameralar yerleştirilmiş. Bu kameralar sayesinde ekranların yanından geçen kişiler başka bir malzemeye gerek olmadan kampanyadan etkilenebiliyor. 3D uygulaması kullanıcılara otomobilin kapısını açma, koltuk yüzeylerini katlama, otomobil etrafında 360 derece tut atma gibi deneyimlerin yanı sıra, C-Max'in en önemli özelliklerinden birisi olan Aktif Park yardımı gibi özelliklerine dair tanıtımları da sunuyor.

Ford Pazarlama Direktörü Mark Simpson Açıkhava reklamlarının müşteriyi etkilemek için harika bir yol olduğunu, bunun da kendilerine hedef kitleye yönelik ve ustaca planlanmış bir kampanya oluşturma olanağı sağladığını söylüyor. Kampanyanın yaslandığı fikir ise, ‘Innovation in Your Hands' yani ‘Yenilik ve yaratıcılık ellerinizde'

Marka: Ford

Ajans: Ogilvy & Mather

Prodüksiyon: Grand Visual

Planlama: Mindshare & Kinetic

Mecra: AçıkhavaKampanya ile ilgili videoFlash playerı yüklemeniz gerekmektedir.
Bu reklam kampanyası ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam kampanyası ile ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam kampanyasına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Kampanyası ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.
neden reklam.com.tr?