hızlı erişim tepe hızlı erişim alt

Reklam Kampanyaları16.11.2011

Coca Cola Başrol Oyuncularının YanındaCoca Cola Başrol Oyuncularının Yanında

Kendini, “dünyanın en sevilen içeceği” olarak tanımlayan Coca Cola, bugünlerde yeni tasarımıyla karşımızda. Yönetim kurulu başkanı Muhtar Kent, 'Arctic Home' kampanyasıyla, kırmızı zeminli kutu Cola nın, şubat 2012 ye kadar, zemin renginin beyaz olacağını açıkladı. Yeni tasarımlı kutu Colaların üzerinde, bir kutup ayısı anne ve iki yavrusunun yer alacağını, Coca Cola logosunun yine kırmızı olacağını söyledi. 

WWF'in kutup ayılarını korumak amacıyla başlattığı kampanyaya, dikkat çekmek için, kutu Colalarının tasarımını değiştirdiklerini açıklayan yetkililer, bizce çok isabetli bir karar almışlar. Hem dünya üzerinde sayısı giderek azalan kutup ayılarına destek olmak, hem de yıllardır Coca Cola reklamlarının başrol oyuncusu olan kutup ayılarını korumak için güzel bir adım atmışlar.

Bu değişiklik sayesinde, alışkın olduğumuz kırmızı kutu Coca Colalar, yeni tasarımlı beyaz zeminleriyle dikkat çekeceğe benziyor. Kısa bir süre raflarda kalacak olan kutu Colalar, umarız kutup ayıları ve nesli tükenmekte olan diğer hayvanlar için olumlu sonuçlara yol açar.

Coca Cola gibi, tüm dünyaca tanınan markaların, böyle faydalı projelere destek olması ve toplumsal bilinci uyandırmaya yönelik çalışmalar yapması, bizlere hala bir umut olduğunu hatırlatıyor.


 Kampanya ile ilgili videoFlash playerı yüklemeniz gerekmektedir.
Bu reklam kampanyası ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam kampanyası ile ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam kampanyasına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Kampanyası ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.
neden reklam.com.tr?