hızlı erişim tepe hızlı erişim alt

Reklam Kampanyaları01.12.2010

Avivasa Reklamda Kendi Emeklilerini KullandıAvivasa Reklamda Kendi Emeklilerini Kullandı

Akbank'ın bireysel emeklilik sistemi olan AvivaSa, ilk emeklilerini verir vermez, reklam kampanyası düzenledi. Yedi yıldan sonra, emeklilerini ve ailelerini reklam filminde kullanan AvivaSa, geri kalan müşterilerine elde edecekleri standartları anlattı. Reklam filminde rol alan emeklilerin arkadaşları, AvivaSa emeklilik sistemine ilk girişlerini anlatıyorlar. Filmde, bu sistemi kullanan kişilerin, emekli olduktan sonra, ellerine geçen parayla nasıl bir yaşam sürdürdükleri, bundan duydukları rahatlığı, mutluluğu anlatıyorlar. AvivaSa, ünlü bir yüz yerine, sisteme dâhil olan ve emekli olan gerçek kişileri kullanarak, reklamın inandırıcılığını sağlamış.

Müşterilerin hangi şartlarda sisteme girebilecekleri, emekli olduktan sonra, nelere sahip olabilecekleri, yaşayacakları huzurlu zamanları göstermiş. Reklam kampanyasını Young & Rubicam/ Reklamevi hazırladı. AvivaSa'dan emekli olan kimya yüksek mühendisi, Ethem Sıral ile ilköğretim müdürü Mustafa Akyıldız'ın aileleri ve arkadaşları, Özer Feyzioğlu'nun çekimini yaptığı filmde, emeklileri anlattı. Böyle bir reklam kurgusuyla, bu tür emeklilik sisteminin gerçek olabileceğini ispat eden marka, müşterilerinin kafalarındaki soru işaretlerini gidermeyi başardı. Çekimler, emeklilerin gündelik yaşamlarını sürdürdükleri ortamlarda, üç gün süre içinde yapıldı. 55 saniye süren film için 63 makara film kullanıldı.

Reklamveren                      : AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.
Reklam Ajansı                   : Y&R Reklamevi
Yaratıcı Yönetmen           : Utku Gürtunca, Ozan Varışlı
Yönetmen                           : Özer Feyzioğlu
Görüntü Yönetmeni        : Tolga Kutlar
Yaratıcı Grup                      : Murat Lafçı, Özlem Küçükyılmaz
Prodüksiyon                       : Orhan Özkırım, Ayşin Batman
Prodüktör                           : Devrim Biltan, Güniz Uysal Konuman
Prodüksiyon Şirketi         : Traffic
Post Prodüksiyon             : 1000Volt
Müzik beste-söz yazarı  : Atakan Ilgazdağ
Medya Ajansı                    : Mediacom

Bu reklam kampanyası ile ilgili yapılan yorumlarBu reklam kampanyası ile ilgili yorum bulunmamaktadır.

Bu reklam kampanyasına yorum yapE-Posta AdresinizAdınız SoyadınızMesajınızGüvenlik Kodu

Reklam Kampanyası ile ilgili ziyaretçilerin yaptığı yorumlar Reklam.com.tr okurunun kendi görüşleridir, bu yorumlardan reklam.com.tr veya bağlı bulunduğu firma sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret içeren, yazı konuları ile ilgisiz, kişilk haklarına saldıran, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan yorumlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yorumlarınızı 'küçük harf 'lerle yazmanızı rica ederiz.
reklamın tek adresi